Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Dvě ilustrace z Missale Novum Romanum-Moravicum

A73/058

Philipp Jakob Leidenhoffer (1650-1714)

DVĚ ILUSTRACE Z MISSALE NOVUM ROMANUM-MORAVICUM

1712
Mědirytina na papíru, 23,5x33,5 cm. Motiv poslední večeře a ustanovení Eucharistie a Ženy se sv. Janem pod křížem. Značeno vpravo dole "Philipp Iacob Leidenhoffer. Sculpsit". Kvalitní kontrastní otisky, neořezané okraje, velmi dobrý stav.

Philipp Jakob Leidenhoffer - augsburský mědirytec specializovaný na alegorické náměty a portrétní tvorbu. Spolu s Jeremiasem Kilianem st. a jinými rytci se podílel kupříkladu na tvorbě portrétního cyklu doprovázejícího první německé vydání Raderova protireformačního díla Heiliges Bayer-Land (Augsburg 1714). Brněnský knihkupec a nakladatel Johann Georg Muffat u něho objednal ilustrace k Missale novum Romanum-Moravicum ex decreto sacrosancti concilii Tridentini restitutum (Antwerpen? 1712 a vydání obálkové Antwerpen 1713). Rytec vytvořil titulní stranu a 11 celostranných obrazů s náměty liturgie. Jsou signovány „Philipp Iacob Leidenhoffer sc.“.

Vyvolávací cena: 800 Kč