A73/141
August Carl Haun (1815-1894)
František Kalivoda (1820-1859)
ZÁMEK SLOUP
1860
Kolorovaná litografie na papíru, 19,4x26,6 cm. Podle kresby F. Kaliwody litografoval A. Haun, tiskl W. Korn v Berlíně, vydal Eduard Hölzel v Olomouci. Ilustrace z díla Malerisch-historisches Album des Königreichs Böhmen.
Paspartováno.
August Carl Haun - německý malíř a grafik, jeden z autorů alba vedut českého království, vydaného nakladatelem Eduardem Hölzelem v roce 1864 ve spolupráci s malíři, kreslíři a litografy A. Haunem, Františkem Kalivodou a Edvardem Heroldem. Jednalo se o soubor 48 litografií s názvem "Malerisch-historisches Album des Königreichs Böhmen", doprovázených úvodním textem Ferdinanda B. Mikovce a zachycujících významná města, hrady, zámky či jiná místa českých zemí.
František Kalivoda - český malíř, kreslíř a litograf. Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni v letech 1845–1850. Okolo roku 1840 začal publikovat veduty českých moravských a slezských měst, hradů, zámků a dalších památných míst, obvykle s figurální stafáží v popředí. Od roku 1846 maloval akvarely ve Vídni. Pro olomouckého nakladatele Eduarda Hölzla (1817–1885) vytvořil spolu s Augustem Carlem Haunem (1815–1894) soubor moravských a slezských vedut Malerisch-historisches Album von Mähren und Schlesien (vydáno v letech 1857–1860). Dále zachycoval významné události (cyklus litografií Oktoberrevolution s výjevy z říjnové revoluce 1848 ve Vídni) a portréty.
Vydražená cena: 5 500 Kč