A73/207
František X. Diblík (1887-1955)
TROJICE AKVARELŮ
1911
Tři akvarely na papíru, dva přímořské motivy a venkovský motiv, 22x14,5 cm, 18,5x14,5 cm a 28x19,5 cm, signováno a v prvních dvou případech i datováno vpravo dole (tužkou, poslední tuší) "F. X. Diblík -1911-", první kresba značena vlevo dole "Ragusa".
Rámováno, zaskleno.
František X. Diblík - malíř žánrů a portrétů, výtvarník československých legií v Itálii. Rodák z Nalžovic u Sedlčan, který jako malíř působil v Praze. Studoval na Akademii u Hanuše Schwaigera.
Vyvolávací cena: 6 000 Kč
Vydražená cena: 6 000 Kč
Vydražená cena: 6 000 Kč