A73/328
Gabriel Marie Biessy (1854-1935)
LE PONT NEUF V PODZIMNÍM PODVEČERU
1923
Olej na plátně, 46x38 cm. Pozoruhodně zachycená atmosféra končícího dne s vířícím listím a blikajícími světélky na nábřeží a mostě Pont Neuf, to vše zahaleno do slábnoucího oparu zlatavých červánků a modravého přítmí nadcházející noci. Skvělá ukázka nejpůsobivějších tradic francouzského malířství z přelomu a první čtvrtiny 20. stol.
Vyvolávací cena: 35 000 Kč