Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Stůl a židle "Rungstedlund"

A73/413

Ole Wanscher (1903-1985)

Poul Jeppesens Møbelfabrik

STŮL A ŽIDLE "RUNGSTEDLUND"

Dánsko 60. - 70. léta 20. stol.
Soubor dnes již ikonického nábytku "Rungstedlund" v kompletní sestavě, tedy oválný roztahovací jídelní stůl, dvě polokřesla a čtyři židle. Návrh Ole Wanshera z padesátých let. Mahagonové dřevo. Značeno výrobními značkami Poul Jeppesens Møbelfabrik as. Produkce pravděpodobně ze 70. let. Stav B. Rozkládacímu stolu chybí středový díl desky.

Dánská firma na výrobu nábytku, ve které pracoval Ole Wanscher jako hlavní designér. Založena v 50. letech 20. stol. Vystavovala na světové výstavě v Bruselu a stojí za výrobou ikonických modelů dánského designu druhé poloviny 20. stol.

Vyvolávací cena: 19 000 Kč