Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Jaroměřický mandylion

A73/813

JAROMĚŘICKÝ MANDYLION

Západní Slezsko, 18. / 19. stol.
Podmalba na skle, tempera se zlacením, rámováno v dřevěném rámu se závěsem, 28x18 cm. Lidová podmalba s motivem obrazu Vykupitele (Salvátora) v poutním chrámu Povýšení svatého Kříže na Kalvárii v Jaroměřicích u Jevíčka, posvěceného v římském kostele Chiesa di San Lorenzo in Palatio ad Sancta Sanctorum na Lateránu, kde se nachází originál. Stav C. Srov.: Luboš Kafka, Lidové podmalby na skle ze sbírek Národního muzea, Praha 2013, s. 180 a n.

Vyvolávací cena: 1 800 Kč
Vydražená cena: 5 600 Kč