Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Am alten Burgwall von Tokio

A76/013

Emil Orlik (1870-1932)

AM ALTEN BURGWALL VON TOKIO

1900
Barevná litografie na papíru, 23,8x37,7 cm. Sign. a dat. vpravo dole tužkou "Emil Orlik 1900", vlevo dole razítko vydavatele a tužkou název díla.

Emil Orlik – pražský malíř, grafik, fotograf a výtvarník. Svým stylem se zařadil do proudu vídeňské secese a vešel ve známost především jako portrétista (mj. portrétoval Henrika Ibsena, Bernharda Pankoka, Gustava Mahlera, Hermanna Bahra a Maxe Klingera). Od r. 1905 vyučoval v Berlíně na Meisterschule für Graphik und Buchgewerbe (Mistrovské škole grafiky a knižních řemesel). K jeho žákům zde patřil mj. německý malíř George Grosz. V té době Orlik vytvořil mj. portréty Ernsta Barlacha, Lovise Corintha, Otto Dixe, Käthe Kollwitz, Franze Werfela, Thomase Manna, Alberta Einsteina a Alfreda Döblina. Vytvořil také řadu návrhů kostýmů a scén pro inscenace Maxe Reinhardta.

Vyvolávací cena: 36 000 Kč