Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Camera Work Number IV. A Photographic Quaterly

A76/204

Alfred Stieglitz (1863-1948)

CAMERA WORK NUMBER IV. A PHOTOGRAPHIC QUATERLY

1903
Vel. 4°, 30x21 cm. 62 číslovaných s., anglicky. Reklamní přílohy na konci knihy. Texty George Bernard Shaw, Frederick H. Evans, Dallett Fuguet, J. B. Kerfoot, Charles H. Caffin, Sidney Allan, A. Horsley Hinton, Joseph T. Keiley. Přílohy ve formě fotogravur: Frederick H. Evans, Alfred Stieglitz, Arthur E. Becher. Původní brožovaná vazba. Editoval a vydal Alfred Stieglitz v New Yorku v říjnu 1903. Vazba rozvolněná, chybí zadní strana obálky a 2 listy reklamních příloh, 1 obr. příloha odlepená a podkladový list protržený, několik ohnutých rohů, roztřepené okraje. Provenience: ze sbírky PhDr. Antonína Dufka.

Alfred Stieglitz - americký fotograf, spisovatel, vydavatel a kurátor. Na přelomu 19. a 20. století založil Photo-Secession, progresivní hnutí zabývající se postupujícími tvůrčími možnostmi fotografování. V roce 1903 začal vydávat Camera Work, avantgardní časopis a první fotožurnál, jehož zaměření bylo více vizuální než technické a obsažené ilustrace byly v nejvyšší kvalitě vytvořené ručním hlubotiskem. Podporoval začínající americké umělce, pořádal výstavy avantgardních uměleckých děl, zasloužil se nejen o propagaci fotografie, ale také moderního evropského a amerického malířství a sochařství ve Spojených státech.

Vyvolávací cena: 32 000 Kč