Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Deštník (dómské schodiště)

A76/237

Antonín Gribovský (1933-1989)

DEŠTNÍK (DÓMSKÉ SCHODIŠTĚ)

1965
Bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 27,9x20,6 cm (28,3x20,6 cm). Verso značeno autorským razítkem, perem rukou autora název díla, "z připravované knihy Hanácká Metropole", datace a podpis autora. Dvakrát nalomený levý horní roh.

Antonín Gribovský - český fotograf a výtvarník. Narodil se v Brně, vyučil se strojním zámečníkem a pracoval ve Zbrojovce. Dále se učil u brněnského sochaře a řezbáře Jana Vaňka a od poloviny 20. století se věnoval výtvarné práci, fotografoval a knižně publikoval své snímky především z moravských krajů. Byl členem např. tvůrčí skupiny DOFO, založené roku 1958 v Olomouci, kde v závěru svého života působil a také zemřel, dále Tvůrčí skupiny Máj 57, Klubu fotografů města Brna a SČVU.

Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Vydražená cena: 2 700 Kč