Main page > Auction > 59. Auction of Arts and Antiques > Woman with a basket

A59/0543

↑ Back to list « »

František Hořava (1906-1974)

WOMAN WITH A BASKET

Moravia, Letovice, Pexider, 1941
Terracotta figurine. H. 23 cm. Sign. a dat. on plinth "1941 F. Hořava", underside mark "Pexider Letovice". Condition A.

Sochař a malíř František Hořava studoval na pražské akademii u J. Mařatky, B. Kafky a O. Gutfreunda a v Paříži u E. A. Bourdella. Věnoval se figurální tvorbě, portrétům a žánrovým výjevům, později sociální tématice. Realizoval pomník T. G. Masaryka v Rajhradě, portrét hraběte Kounice v zimní zahradě slavkovského zámku či reliéfy na průčelí spořitelny v Brně-Králově Poli.

Contact info
Your question
↑ Back to list « »