Hlavní stránka > Aukce > 10. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pohár s medailony

O10/300

POHÁR S MEDAILONY

Čechy, 2. třetina 19. stol.
Zvonovitý pohár z bezbarvého skla, částečně přejímaný žlutou lazurou. Hladké odsazené hrdlo, kupa ve spodní polovině šestiboce fasetovaná - včetně nodu a šestilisté patky, v horní polovině opatřena šesti kruhovými medailony, z nichž pět je zdobeno řezbou se symbolickými motivy: "Glaube", "Hoffnung", "Liebe", "Glück" a "Gesundheit" (poslední je prázdný). V. 14 cm. Neznačeno. Stav B.