Hlavní stránka > Aukce > 10. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Trojice malovaných váz

O10/309

TROJICE MALOVANÝCH VÁZ

Severní Čechy, Nový Bor (sklářská škola), 1. třetina 20. stol.
Váza z bezbarvého skla podjímaného polotransparentní oranžovou (tzv. tango sklo), zdobeno střídmou ornamentální a florální malbou švarclotem. - Pohár z bezbarvého skla na vyšší masivní patce, zvonovitá kupa matovaná a zdobená stylizovanou florální malbou barevnými emaily, patka členěna konturami se žlutou lazurou a modrými tečkami, hladké odsazené hrdlo zlaceno. - Váza z temně rubínového skla, dvojitě kónický fasetovaný tvar s vybroušenými medailony pod hrdlem, zdobeno zlacením a malbou květů opakními barevnými emaily. V. 25,3 cm, 16,5 cm a 15,5 cm. Stav A.