Hlavní stránka > Aukce > 10. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Váza a popelník ze série Ingrid

O10/316

František Pazourek (1905-1997)

VÁZA A POPELNÍK ZE SÉRIE INGRID

Čechy, Jablonec nad Nisou, firma Kurt Schlevogt,
Popelník - návrh Heinrich Hoffmann.
Návrhy 30. - 40. léta 20. stol.
Váza z umělecky lisovaného, leštěného a matovaného zeleného opálového skla „Jade“, původně navržená samostatně, později se stala součástí série Ingrid. Plochá patka a okraj broušeny do dvanácti faset, v těle zdobena figurálním a rostlinným reliéfem s motivy trojice tančících dívek a vinné révy. - Osmiboký popelník ze stejného materiálu se čtyřmi reliéfy hvězdných znamení. V. 21 cm; 13x13x5 cm. Neznačeno. Stav A-B.