Hlavní stránka > Aukce > 10. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice korbelů

O10/321

DVOJICE KORBELŮ

2. pol. 19. stol.
Dvojice mírně kónických pivních korbelů z bezbarvého skla, půllitrový a třídecový, oba s víkem v cínové montáži upevněné na uchu. Větší korbel na odsazené patce je zvnějšku fasetovaný, malovaný rubínovou lazurou a na pohledové straně zdobený matně řezanou vedutou s nápisem "Marktbrunn i: Carls-bad"; víko je skleněné, broušené, ozdobná palečnice. Menší korbel je zdoben brusy kruhových čoček a hvězd ve svislých pásech, víko je porcelánové, zdobené barevnou malbou kytice alpských květů. V. max. 19,5 cm a 16,5 cm. Neznačeno. Stav A/B.