O10/327
SOUBOR SKLENĚNÉHO NÁDOBÍ
Čechy, 19. - 20. stol.
Souprava čtyř větších a dvou menších dezertních talířků ze silnostěnného bezbarvého broušeného skla, obloučkové okraje a motiv hvězdice na podední, Ø 18 cm a 16 cm. Spolu: trojice misek z bezbarvého skla se zlaceným okrajem a florálním ornamentem v zrcadle, Ø 10,5 cm. - Dvojice mešních konviček, čiré sklo foukané, hutně zdobené, zlacené, malované barevnými emaily, v. 13,5 cm. - Dvojice váziček ze silnostěnného bezbarvého skla, čtyřboký hruškovitý tvar, zlatem malovaný florální a rokokový dekor, v. 10 cm. - Karafa z bezbarvého lisovaného skla, v. 27,5 cm. - Kruhová dóza z bezbarvého lisovaného skla s odklopným víkem na mosazné montáži, Ø hrdla 9 cm.
Stav B - C.