O10/639
LOVECKÝ TESÁK S POCHVOU
Německo,
počátek 20. stol.
Tesák s čepelí tvarově velmi podobnou německým vojenským bodákům, značenou na levé straně raženým nápisem "WEYERSBERG & Co SOLINGEN", chromovaná. Na mušli velmistrovský kříž Řádu německých rytířů s korunou. Rukojeť z jeleního parohu nasazená na řapu. Délka čepele 39 cm. Celková délka 54 cm.
Stav A/B.