O13/180
Antonín Gribovský (1933-1989)
BEZ NÁZVU
60. léta 20. stol.
Bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 473x296 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou přípis: "Potvrzuji autorství A. Gribovského, Z. Gribovská".
Antonín Gribovský - český fotograf a výtvarník. Narodil se v Brně, vyučil se strojním zámečníkem a pracoval ve Zbrojovce. Dále se učil u brněnského sochaře a řezbáře Jana Vaňka a od poloviny 20. století se věnoval výtvarné práci, fotografoval a knižně publikoval své snímky především z moravských krajů. Byl členem např. tvůrčí skupiny DOFO, založené roku 1958 v Olomouci, kde v závěru svého života působil a také zemřel, dále Tvůrčí skupiny Máj 57, Klubu fotografů města Brna a SČVU.