O14/005
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Čechy, Loket, Gebrüder Haidinger,
Přelom 20. / 30. let 19. stol.
Zvonovitý šálek s převýšeným uchem (campaner form) a hlubším talířkem, bílý porcelán, barevně malováno na glazuře motivy macešek, zlacené obruby.
V. šálku 8 cm, Ø podšálku 14 cm.
Modré podglazurní značky "paže s mečem", vtlačené trojmístné letopočty: "82?" (podšálek) a "831" (šálek), štětcové značky dekoratérů.
Prasklé ucho.