O14/008
NÁPOJOVÝ SERVIS
Čechy, Stará Role, Augustin Franz Nowotny, továrna fajánse a porcelánu,
2. třetina 19. stol.
Nekompletní servis v druhorokokovém tvarosloví obsahuje 5 zvonovitých šálků se 4 podšálky, mlékovku a konvici hruškovitých tvarů s boltcovými uchy, bílý porcelán s jemným vertikálním žebrováním, zdobený stylizovanou florální malbou v tónech purpurové, modré a zelené, doplněnou zlacenou štafáží a obrubami.
V. šálku 6 cm, v. konvice 20,5 cm, Ø podšálku 15 cm.
Vtlačené značky "A. NOW.", "A:N:", "VII / R" a "83.", štětcové zn. "622." a "8".
Stav A-B.
1 podšálek naprasklý a drobný odštěp na víčku konvice.