O14/051
SOUBOR UPOMÍNKOVÝCH POHÁRKŮ A HRNKŮ VČ. LÁZEŇSKÝCH (12 KS)
Čechy, 19. / 20. stol.
Kolekce třinácti upomínkových hrnků, džbánků a pohárků, sklo bezbarvé, kobaltové, porcelán, tištěné veduty, některé kolorované, malba barevnými emaily, zlacení, v jednom příp. zbytek cínové montáže ucha na korbílku. Wilsonův most. Plzeň. - Pozdrav z Prahy - Hradčany. - Luhačovice. - Lázně Luhačovice. (2x) - Andenken. - Na památků. - Památka z Velehradu. - Z posvátného Velehradu. - Ze Sv. Kopečka. - Sternberg, Mähren. - Andenken vom Köhlerberg (Bruntál).
V. 6 cm - 12,5 cm.
Dva hrnečky opatřeny zeleně tištěnými značkami: Buchauer Porzellanfabrik Plass & Roesner (Bochov) a J. S. Maier & Comp., Porzellanfabrik in Poschetzau (Božičany).
Stav A-B.