Facebook Instagram


Hlavní stránka > Aukce > 15. Podzimní aukce archivních vín > Vosne-Romanée Les Genaivrieres - 3 lahve 0,75l

O15/025

↑ Zpět na položky « »

Vosne-Romanée

VOSNE-ROMANÉE LES GENAIVRIERES - 3 LAHVE 0,75L

Burgundsko
2016
Region: Burgundsko. Apelace: Côte de Nuits. Vinařství: Domaine Jacques Cacheux. Majitel: Pascal Cacheux. Odrůda: 100% Pinot Noir. Obsah alkoholu: 13%.

Slavná apelace Vosne-Romanée se rozkládá na přibližně 152 hektarech. Nachází se zde osm Grand Cru pozemků a 14 Premier Cru pozemků. Apelace leží v Burgundsku, v podoblasti Côte de Nuits, a je známá především pro svá vína z hroznů Pinot Noir. V minulosti se tato apelace nazývala jen Vosne, ale vesnice přidala sufix Romanée v roce 1866 na počest nejoceňovanější vinice, La Romané. Tato apelace je v Burgundsku stylově nejrozmanitější. Půdní složení vychází z vápenatých půd, smísených se ztvrdlou hlínou a jíly. Obrovský potenciál zrání vínům dodává příměs železa v půdě. Jacques Cacheux vyrábí svá skvělá vína od roku 1950. V roce 1994 doménu převzal Jacquesův syn Pascal, který se snaží o to, aby jejich víno patřilo k těm nejlepším v kraji. Tato doména má 5 hektarů vinic. Hrozny jsou sbírány ručně a poté macerovány po dobu 8–10 dnů. Vína pak zrají v dubu. Pascal Cacheux vyrábí elegantní, hedvábná vína, která jsou již zamlada velmi delikátní, ale mají i potenciál k archivaci.


Tato aukční položka byla dražena před více než rokem, údaje jsou dostupné pouze pro přihlášené zákazníky. Pokud dosud nemáte svůj účet, můžete si jej zaregistrovat .
Kontaktní údaje
Váš dotaz
↑ Zpět na položky « »