Facebook Instagram


Hlavní stránka > Aukce > 15. Podzimní aukce archivních vín > Rulandské bílé - 3 lahve 0,75l

O15/040

↑ Zpět na položky « »

Vinařství Jakubík, a. s.

RULANDSKÉ BÍLÉ - 3 LAHVE 0,75L

Podoblast Slovácká, Vinařská obec - Nechvalín, Trať - Borový čtvrtě
2016
Přívlastek. Výběr z hroznů. Šarže 1651. Zbytkový cukr 9,1 g/l, kyseliny 7,6 g/l. Alkohol 12 %. Víno plné, opulentní, s velmi vyváženou harmonií, v němž se projevují jemné tóny smetany, lískových oříšků, máslových hrušek a orientálního koření s dlouhou perzistencí. 2018 TOP 77 vín ČR, zlatá medaile Nominační výstava Salonu vín Slovácké podoblasti, stříbrná medaile Salon vín 2019.

Společnost vznikla v roce 2013, ale Břetislav Jakubík je pokračovatelem rodinné tradice a víno vyrábí již dlouhá léta. Celá historie rodinného vinařství se píše už více než 50 let. Vinařství se prezentuje moderním až ultramoderním designem. Motto vinařství: "K vínu přistupujeme s pokorou - a stejně tak přistupujeme i k našim zákazníkům. Snažíme se citlivě zvolit nejvhodnější metodu pro konkrétní víno. Jdeme tak daleko, že kultivujeme vlastní unikátní ušlechtilé kvasinky. Odmítáme dělat pouze dobrá vína, když víme, že lze vyprodukovat vína špičková. Už desítky let běžně využíváme postupů, které se staly známkou nejvyšší kvality až v posledních letech. Jako vůbec první v tehdejším Československu jsme už v roce 1971 vyráběli ledová vína. Od počátku se zabýváme pouze výrobou přívlastkových vín, přičemž jako spodní hranici bereme pozdní sběry". Společnost hospodaří na 3 ha, převažující podloží: hlinito-písčité, roční produkce 80 000 lahví. Převažující odrůdy: Sauvignon, Chardonnay, Rulandské bílé, Rulandské šedé.


Tato aukční položka byla dražena před více než rokem, údaje jsou dostupné pouze pro přihlášené zákazníky. Pokud dosud nemáte svůj účet, můžete si jej zaregistrovat .
Kontaktní údaje
Váš dotaz
↑ Zpět na položky « »