Facebook Instagram


Hlavní stránka > Aukce > 15. Podzimní aukce archivních vín > Frankovka - 1 Lahev 0,75l

O15/063

↑ Zpět na položky « »

Vinařství Josef Valihrach

FRANKOVKA - 1 LAHEV 0,75L

Velkopavlovická podoblast, vin. obec Kašnice
1996
Informace, které nám chybí v analytice, doplňuje víno ve své historii: Víno podávané při recepci prince Charlese u prezidenta Václava Havla. "Setkalo se s překvapením a následně jsem jej na vyžádání Jeho královské Výsosti prince z Walesu (až do nahrazení Frankovkou 2006) pravidelně zasílal do Spojeného království. Pro velký zájem byl již před řadou let ukončen prodej, nyní existují již jen jednotky lahví. To je, zdá se, věru královské doporučení a veliká příležitost. Grand prix Vinex 99, 2000, zlatá.

Josef Valihrach se narodil a celý život žije v Krumvíři. Lásku k vínu zdědil po svém tatínkovi a hned, jakmile to bylo možné, začal se vinařině věnovat naplno. Své první víno vyrobil ve čtrnácti letech, takže má více než čtyřicetiletou praxi a už jen čekal na vhodnou chvíli. Tou byl 17. listopad - a hned v roce 1990 vzniká firma Vinařství Josef Valihrach. Přes první diplomy z místních soutěží vín koncem 70. let jsme se propracovali až k trojnásobnému titulu Vinař roku České republiky. Všechna ocenění jsou pro nás významná, všech si moc vážíme a přistupujeme k nim s pokorou. Ze zahraničních soutěží si také v poslední době přivážíme cenné kovy – jmenujme např. zlaté medaile ze světových soutěží Concours mondial de Bruxelles, velké zlaté a zlaté medaile z Concours International des Vins Lyon nebo Ice Wine du Monde. Největším zahraničním úspěchem je bezpochyby celkové vítězství na světové soutěži Chardonnay-du-Monde 2014, které téměř každoročně doplňují výsledky v top ten tohoto prestižního klání. V roce 2018 se nám pak podařilo s naším Cabernetem blanc získat titul World Champion.


Tato aukční položka byla dražena před více než rokem, údaje jsou dostupné pouze pro přihlášené zákazníky. Pokud dosud nemáte svůj účet, můžete si jej zaregistrovat .
Kontaktní údaje
Váš dotaz
↑ Zpět na položky « »