Facebook Instagram


Hlavní stránka > Aukce > 15. Podzimní aukce archivních vín > Hibernal VH - 1 Lahev 0,75l

O15/065

↑ Zpět na položky « »

Vinařství Horák

HIBERNAL VH - 1 LAHEV 0,75L

Podoblast Velkopavlovická, vin. obec Velké Pavlovice, trať Nadzahrady
2016
Alkohol 13%, zbytkový cukr 9 g/l kyseliny 7,6 g/l. V samostatném kartonu s potiskem. Hibernal VH 2016 se stal v roce 2017 vítězem kategorie bílých suchých vín (Vins Blanc) na jedné z nejprestižnějších výstav na světe Vinalies Internationale Paris.

Vinařství Horák je butikové vinařství, jež se nachází ve vinařské obci Vrbice. Založeno bylo roku 2004 Leoš Horákem, který tak zúročil své dlouholeté zkušenosti v oboru vinařství. Od roku 2012 je do chodu vinařství plně zapojen syn Lukáš. Oba dva jsou držiteli mezinárodních degustátorských zkoušek. Roční produkce činí 70 000 lahví. Vyrábí pouze přívlastková vína a vína s apelací V.O.C. Modré hory. Vinařství obhospodařuje 2 ha vlastní vinic. Z dalších 7 ha nakupuje hrozny od 3 stálých dodavatelů. Velká část těchto vinic je v katastru obce Vrbice. Stáří vinic je od 5 do 53 let. Půdní profil tvoří 50 cm černozemě, místy hnědozemě a lehčí spraše. V hloubce 50 cm začíná tvrdý pískovec, který je pro Vrbici typický. Výjimečný terroir je v trati KUKLE, která vznikla v roce 1975 zúrodněním 1 ha neobhospodařovaného kopce. Tím došlo k odkrytí svrchní částí půdního profilu, podloží zde tvoří pouze písek a pískovec. Momentálně je zde ve výsadbě Veltlínské zelené. Bílá vína jsou vyráběna pomocí moderních technologií, následně zrají v nerezových tancích, část v dubových sudech. Červená vína se na trh dostávají minimálně po ročním ležení v sudech. V posledních letech se specializují na "Velká vína v malých šaržích“. Jedná se o řadu Black label a Cuvée Horák červené, která je vlajkovou lodí vinařství. Tato vína jsou vyráběna pouze ve výjimečných ročnících. Každé má svůj nový 600 litrový sud, kde zraje po dobu až 3 let. Za pozornost stojí mimořádný úspěch v roce 2016 a následně v roce 2017 na jedné z nejprestižnějších vinařských soutěží světa - Vinalies Internationales Paris. Rosé Horák z ročníku 2015 se stalo šampionem mezi růžovými víny a následující rok získal Hibernal 2016 titul mezi bílými suchými víny, což mělo za následek 1. double v historii této slavné soutěže. V současné době je 3. rokem v provozu nová budova vinařství, kde je pod jednou střechou veškerá technologie, od zpracování hroznů až po finální expedici, včetně moderní degustační místnosti. Vizí vinařství je vyrábět jen takové množství lahví, které zaručuje kvalitu, vinařovu kontrolu nad výrobou a osobní přístup ke všem zákazníkům.


Tato aukční položka byla dražena před více než rokem, údaje jsou dostupné pouze pro přihlášené zákazníky. Pokud dosud nemáte svůj účet, můžete si jej zaregistrovat .
Kontaktní údaje
Váš dotaz
↑ Zpět na položky « »