Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Odpařovač

O16/314

ODPAŘOVAČ

Ca 20. - 30. léta 20. stol.
Závěsná keramická nádobka na vodu ke zvlhčování vzduchu v artdecovém tvarosloví, na pohledové straně reliéfní dekor dámské hlavy v profilu v dobově módním krátkém účesu, barevně glazovaná a pestře malovaná v pastelových odstínech, zvlněný horní okraj akcentován zlacenou linkou. 13x18,5x6 cm. Zeleně tištěná podglazurní značka "Import", vtlačené č. modelu "15354". Stav restaurováno.