O16/343
DŽBÁNEK "ETRUSK"
Čechy, Klášterský Mlýn, Johann Lötz Witwe, 2. pol. 20. let 20. stol.
Antikizující džbán s trojlistým hrdlem a převýšeným uchem z bezbarvého skla podjímaného opakní červenou sklovinou. Tělo zdobí dvojitý pás leptaného a zlaceného dekoru typu "Etrusk" s motivy antilop, fond černě patinovaný. V. 20 cm.