Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Stolní hodiny

O16/345

Kurt Wendler (1893-1980)

STOLNÍ HODINY

Německo, Selb, Ph. Rosenthal & Co., 20. / 30. léta 20. stol.
Porcelánové hodiny ve výrazném artdecovém tvarosloví, vějířovitý tvar na volutové podstavě, skříň je završena stylizovaným florálním motivem, ciferník s reliéfními a částečně zlacenými arabskými číslicemi pro hodiny včetně 24hodinových hodnot je opatřen dvojicí mosazných ruček, zlacená štafáž, Junghans Quarzwerk, funkčnost nezjišťována, bez baterie, v. 27 cm. Zeleně tištěná podglazurní značka „Rosenthal SELB-BAVARIA“, zeleně tištěné nadglazurní jméno návrháře, zlatě psané příjmení dekoratéra „Kayling“. Stav A.

Kurt Wendler - německý grafik, malíř a fotograf. Přibližně od roku 1918 navrhoval porcelán pro Ph. Rosenthala.