O16/419
FLAKON HYALIT
Jižní Čechy, Buquoyské sklárny Jiříkovo údolí nebo Stříbrný vrch,
1820-1840
Drobný flakon z černého hyalitového skla, broušený, šestiboký, ze stran zploštělý tvar, jednotlivé fasety zvýrazněny vystupujícími zrcadly, krátké úzké hrdlo opatřeno jehlancovou zátkou, zlacené obruby a dekorativní malba chinoiserií (florální motivy, hmyz, siluety ptáků a znaky).
V. 11,5 cm.
Neznačeno.
Stav B/C.