Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Nástolec historismus

O16/436

NÁSTOLEC HISTORISMUS

Střední Evropa, Čechy, konec 19. stol.
Secesně historizující nástolec sestává ze stříbrné, reliéfně zdobené balustrové nohy na zvonovité základně a čtyřech nožkách, s postranními úchyty v podobě harpyjí, osazené mísou z bezbarvého, zeleně tónovaného skla s lipnovaným šestilaločným okrajem, matovaným povrchem a svrchní stranou zdobenou květinovou malbou opakními barevnými emaily. V. 34 cm, Ø 28 cm. Puncovní značka S-32, ryzostní číslo "800". Stav A.