O16/461
Rudolf Wels (1882-1944)
VÁZA MOSER
Čechy, Karlovy Vary, Moser,
1922
Váza z černého skla Hyalit, průběžný leptaný dekor s motivy jeřábů, zlacený a patinovaný zatíranou hnědozelenou barvou, zlatě malovaná tráva ve spodní části a siluety letících ptáků pod hrdlem.
V. 13 cm.
Značeno na dně zlatě psaným "Moser Karlsbad (zn. č. 6) Čecho-Slovakia", na plášti u paty signováno "RW".
Stav restaurováno.
Architekt a návrhář, vystudoval vídeňskou akademii. V letech 1912-1914 spolupracoval s Adolfem Loosem. Po r. 1918 začal realizovat menší stavby v severozápadních Čechách, během 20. a 30. let pak uskutečnil celou řadu hlavně lázeňských staveb v Karlových Varech, včetně přestavby sklárny Moser, s níž v letech 1921-1926 spolupracoval také jako návrhář. Zemřel v koncentračním táboře Auschwitz-Birkenau.