O16/508
KROPENKA - SV. VERONIKA
Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
konec 18. stol.
Závěsná fajánsová plastika světice, modelovaná ve vysokém reliéfu, v rukou drží roušku s otiskem Kristovy tváře, tvořící zároveň nádobku na svěcenou vodu, bíle glazováno, dekor malovaný v barvách vysokého žáru.
Konzultováno s PhDr. Alenou Kalinovou.
V. 20 cm.
Značeno podglazurním "H".
Stav restaurováno.