O16/511
DŽBÁN S CÍNOVÝM VÍKEM
Nicolaus Uebelin st., Basilej (od 1705)
Německo / Švýcarsko, 1. pol. 18. stol.
Fajánsový džbán kulovitého těla s tordovaným dekorem, zdobený kobaltovou květinovou malbou na bílé glazuře, opatřený cínovou patkou, víkem a hubičkou.
E. Hintze (ed.), Die deutschen Zinngiesser und ihre Marken, Band VII Teil III Süddeutsche Zinngiesser. Tauberbischofsheim bis Zwiesel mit Anhang: Elsass, Österreich, Schweiz, Ungarn, Leipzig 1931, s. 303, č. 1848.
V. 21,5 cm.
Cínařská značka na víku.
Stav C.
Lepené ucho, krakeláž, vlasové praskliny a odštěpky na hrdle.