O16/514
KORBEL S CÍNOVÝM VÍKEM
Německo, Durynsko, Dorotheenthal, 1733
Cylindrický džbán na pivo s uchem a horním okrajem opatřeným cínovou montáží se zoubkovaným okrajem a víkem s vloženou medailí ke korunovaci Leopolda II. (1790, návrh Johann Christian Reich) a kulovitou palečnicí, fajáns, červenavý střep, bíle glazováno, zdobeno malbou vysokožárnými barvami: centrální kartuší s motivem květinového koše v kobaltových tónech s černými konturami, ostatek plochy manganově mramorovaný.
Lit.: J. G. T. Graesse, Porzellan und Fayence, Klinkhardt & Biermann 1963, S. 132, č. 7 a 8.
V. 23,5 cm.
Víko značeno rytým monogramem „M. H.“, torzem cínařské značky "...ICH", na podední štětcová značka „RL“ a č. „16“.
Stav restaurováno.