O16/546
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Čechy (Horní Slavkov, Lippert & Haas), 2. třetina 19. stol.
Zvonovitý šálek empírového tvaru na vyšší patce, s lehce projmutým okrajem, volutovým uchem přisedajícím k tělu šálku reliéfní palmetou a hlubším podšálkem, bílý porcelán, na pohledové straně barevně malováno na polevě motivem kytice prvosenek, zlacené obruby a část. i interiér šálku.
V. šálku 8 cm, Ø talířku 13,5 cm.
Na podední talířku vtlačená značka "S", trojmístný letopočet "842" a č. "23", šálek neznačen.