Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Stříbrné kapesní hodinky Union

O16/651

Švýcarsko, Biel, Union Horlogère,

STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY UNION

1893-1934
Stříbrné, částečně zlacené dvouplášťové pánské kapesní hodinky, bílý ciferník o Ø 4,8 cm je členěn černými arabskými číslicemi pro hodiny, opatřen dvojicí ruček a samostatnou vteřinovkou, značen "UNION HORLOGERE". AG 800/1000, celková (hrubá) hmotnost 70,80 g. Strojek s kotvovým krokem. Na vnitřní straně pláště švýc. a něm. puncovní značky, "K&M", ryz. číslo a sériové č. 139342. V původní etuji. Stav C. Funkční, jdoucí, chybí 2 zuby západkového kola. Osvědčení puncovního úřadu.