Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Manžetové hodinky

O16/652

MANŽETOVÉ HODINKY

Švýcarsko, 80. léta 19. stol.
Miniatury v železném pouzdru s mosaznou korunkou, ciferník vytažený na sloupku umožňujícím vetknout hodinky do manžetové dírky. Ø pláště 25 mm, Ø ciferníku 10 mm. Uloženo v původní etuji značené "Betti Schönn 1889". Stav odpovídající stáří. Funkční stroj, restaurovaný ciferník.