Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Bohyně války durga

O16/691

BOHYNĚ VÁLKY DURGA

Indie, 17. stol.
Bohyně války durga ,,nepřístupná", ochránce proti démonům Ašura jedoucí na lvu, ženské hinduistické božstvo drží ve svých šesti pažích atributy - vrhací disk čakram, meč khanda, štít etc., bílý mramor, částečně dobově poškozeno, v. 39, š. 32 cm. Stav odpovídající stáří.

Vyvolávací cena: 35 000 Kč

Skončeno