O18/153
DREJDL
20. stol.
Stříbrná židovská hračka připomínající káču, s níž si děti hrají během svátku Chanuka. Na každé ze čtyř stěn je reliéfní hebrejské písmeno. Tato písmena tvoří akronym hebrejské věty נס גדול היה שם (Nes gadol haja šam.), což v překladu znamená: „Stal se tam velký zázrak.“, Ag 875/1000, 26,54 g, d. 4 cm.
Osvědčení puncovního úřadu.