O20/008
Beneš Knüpfer (1844-1910)
PORTRÉT ŽENY Z PROFILU
1887
Olej na dřevěné desce, 37,5x28,6 cm, sign. a dat. vlevo "B. Knüpfer, Roma 1887". Rámováno.
Beneš Knüpfer - studoval na pražské akademii a v Mnichově u prof. Wagnera. Specializoval se především na témata související s poetikou moře a přímořských pobřeží, kam situoval různé bájné bytosti, najády, nymfy, tritony, a na romantické výjevy. Za studií v Praze však často maloval i portréty pro fotografy nebo žánrové výjevy z pražského života.