Hlavní stránka > Aukce > 20. online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Zelená zahrada

O20/034

Hana Dostálová (1890-1981)

ZELENÁ ZAHRADA

Olej na plátně, 52x75 cm, sign. vlevo dole "H. Dostálová". Rámováno Stav A.

Hana Dostalová - česká malířka, ilustrátorka, textilní a sklářská návrhářka, sestra herečky Leopoldy Dostalové a režiséra Karla Dostala. V letech 1920–1924 studovala na Umělecko-průmyslové škole v Praze a na Filosofické fakultě University Karlovy. Byla žačkou V. H. Brunnera, později studovala soukromě v Paříži, Drážďanech a Mnichově. Byla členkou SVU Mánes.