O20/034
Hana Dostálová (1890-1981)
ZELENÁ ZAHRADA
Olej na plátně, 52x75 cm, sign. vlevo dole "H. Dostálová". Rámováno Stav A.
Hana Dostalová - česká malířka, ilustrátorka, textilní a sklářská návrhářka, sestra herečky Leopoldy Dostalové a režiséra Karla Dostala. V letech 1920–1924 studovala na Umělecko-průmyslové škole v Praze a na Filosofické fakultě University Karlovy. Byla žačkou V. H. Brunnera, později studovala soukromě v Paříži, Drážďanech a Mnichově. Byla členkou SVU Mánes.