Hlavní stránka > Aukce > 20. online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Ráno pod sv. Barborou v Kutné Hoře

O20/045

Josef Krčil (1906-1985)

RÁNO POD SV. BARBOROU V KUTNÉ HOŘE

1945
Olej na sololitu, 33,5x24,5 cm, zn., dat. a sign. na zadní straně "Ráno pod sv. Barborou v Kutně Hoře, Josef Krčil, 1945". Rámováno. Stav A.

Josef Krčil - kutnohorský malíř - figuralista a krajinář. Školil se nejprve v oboru dekorativního malířství u J. Černého, poté v letech 1931-1937 na pražské AVU u J. Obrovského. Po studiích cestoval především balkánskými státy. V letech 1937-1949 působil jako výtvarný pedagog na střední škole učňovské v Kutné Hoře. V letech 1951-1966 se věnoval restaurátorské práci na obnově nástěnných maleb historických objektů, zároveň ale i vlastní volné tvorbě. Specializoval se na portrétní malbu a zejména zachycování historické architektury Kutné Hory, malebných městských zákoutí a uliček.