Hlavní stránka > Aukce > 20. online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice vedut

O20/116

Ferdinand Runk (1764-1834)

DVOJICE VEDUT

Kolorovaná litografie na papíru, 270x390 mm, zn. v tisku vlevo dole "del. Mürzthal bey Kapfenberg" a vpravo dole Mürzthal pres de Kapfenberg. Liegler". "Weißgerberlände Wien. 1892". Akvarel na papíru, 210x333 mm, zn. vlevo dole "Weißgerberlände Wien 910 53/55", sign. a dat. vpravo dole "Ant. Langstebner 1892". Rámováno, zaskleno. Stav A-B.

Ferdinand Runk - německo-rakouský malíř, kreslíř a grafik. Dlouhá léta působil ve službách Josefa II. ze Schwarzenbergu, kde zhotovil řadu obrazů a grafik, zachycujících podobu schwarzenberských panství a dalších míst v Pošumaví.