O20/126
Juliusz Holzmüller (1876-1932)
DVOJICE AKVARELŮ S MOTIVY KONÍ
1911
Dvojice akvarelů na papíru, 423x595 mm (výřezy rámu), sign. vpravo dole "Juliusz Holzmüller" a sign. a dat. vpravo dole "Juliusz Holzmüller 1911".
Rámováno.
Stav A-B.
Polský malíř. Studoval dekorativní malbu na Státní průmyslové škole ve Lvově. V roce 1904 přerušil studium a odešel studovat na Akademii výtvarných umění v Mnichově. Nejčastěji znázorňoval venkovní scény a jeho nejpoužívanější technikou byl akvarel. Holzmüllerova umělecká díla jsou ve sbírkách muzeí v Krakově, Łańcutu i Lvově.