O20/161
Otakar Zemina (1899-1990)
ABSTRAKTNÍ KOMPOZICE
1970
Kombinovaná technika - akvarel a dekalk na papíru, 215x400 mm, sign. a dat. tužkou vpravo nahoře "ZEMINA 1970".
Rámováno, zaskleno.
Otakar Zemina - český malíř, ilustrátor a pedagog, otec historika umění Jaromíra Zeminy. Původně vystudoval učitelský ústav, pedagogicky pak působil např. v Moravských Budějovicích, Kyjově, Znojmě a Brně. Od roku 1921 studoval v ateliéru J. Obrovského a V. Hynaise na AVU. Během studií cestoval do Itálie, Francie a Belgie. Byl členem Sdružení výtvarných umělců jihozápadní Moravy ve Znojmě, sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně, Klubu výtvarných umělců v Brně a Svazu českých výtvarných umělců. Roku 1984 byl jmenován čestným občanem svého rodného města Nové Paky.