Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Dvojice starých tisků

O21/016

DVOJICE STARÝCH TISKŮ

Praha, 1731 a 1807
RITUALE ROMANO-PRAGENSE. Jussu & Authoritate REVERENDISSIMI ac CELSISSIMI PRINCIPIS, DOMINI, DOMINI FERDINANDI, e COMITIBUS DE KHÜNBURG (...). Vel. 8°, 23x19 cm, 456 s., 212 s. a 316 s., lat., něm. a č. Tištěno v černé a červené barvě, 11 celostránkových mědirytin, dřevorytová záhlaví a viněty, pevná vazba s koženým potahem, spony dochovány torzovitě, poškozeno červotočem i používáním, restaurováno (zacelené trhliny), místy skvrny. Chybí text s. 89-124 (prázdné listy). Vydal Matthias Höger v Praze roku 1731. Martin von Cochem (1634-1712): Zlatý nebeský kljč neb wraucné katolické modlitby (...) A to k obzwlasstnjmu vzjwanj a potěssenj pobožného ženského pohlawj. (...) W Praze, a k dostánj v Johanny Geřábkowý (...) 1807. Vel. 8°, 20x11,5 cm, 806 s. + 10 s. rejstřík, častější omyly ve stránkování (opakující se nebo přehozené číslice), č. Titulní strana tištěna v červené a černé barvě, plné iniciály ve výši dvou řádků, viněty, frontispis + 15 celostr. mědirytin. Pevná vazba potažená kůží, tlačený ornamentální dekor, dekorativní mosazná spona v rokokovém tvarosloví. Vazba odřená, potrhaná, stejně tak i listy, místy skvrny, stopy po červotoči a častém používání, nicméně obsah kompletní, vč. Tabule měnjcých se Swátků 1802-1817. Vydala Johanna Jeřábková (vdova po Františku Jeřábkovi st.) v Praze 1807.