Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Österreich`s Land und Leute in Wort und Bild - zweiter Band

O21/026

Friedrich Umlauft (1844-1923)

ÖSTERREICH`S LAND UND LEUTE IN WORT UND BILD - ZWEITER BAND

Rakousko-Uhersko, Vídeň, okolo 1908
28,5x37 cm, 288 s., il., 12 celostr. příloh s barevným vyobrazením krojů (pův. akvarely vytvořil rakouský ilustrátor Robert Sedlacek (1881-1957)) s transparentními překryvy s popisky lokalit, něm. Originální nakladatelská pevná vazba s tlačeným, barevně tištěným a zlaceným textem a dekorem. Vazba jen lehce ušpiněná, ohmataná, některé listy mírně pomačkané, drobné skvrny, škrábance, trhliny (jedna - max. 3 cm - lepená). Vaterländisches Prachtwerk. Eine Sammlung Photographischer Reproduktionen der hervorragendsten Städtebilder, Bauten und malerischen Landschaften Österreich`s. Nebst 24 farbigen Trachtentafeln nach künstlerischen Original-Aquarellen. Mit erläuterndem Text, redigiert von Regierungsrat Prof. Dr. Friedrich Umlauft. Herausgeber der "Deutschen Rundschau für Geographie und Statistik", Direktor der "Wiener Urania" etc. Zweiter Band. Wien, k. k. Universitäts-Buchhandlung Georg Szelinski.

Friedrich Umlauft - rakouský geograf a pedagog.