O21/068
Paul Gauguin (1848-1903)
Jindřich Svoboda (1909-2001)
NOA NOA
1939
Vel. 8°, 21x14 cm, 172 s. Pevná kožená vazba s tlačeným a barveným dekorem, horní ořízka zlacená. Kartonové pouzdro čísl. "121". Vazbu provedl Jindřich Svoboda - značeno slepotiskem uvnitř zadní desky "JS". Původní obálka vlepena na konci knihy spolu s novinovým článkem o knize "Paul Gauguin: Noa Noa". "Vazbu navrhl Karel Svolinský - Titulní list a 5 kapitol textu knihy ozdobeno jest tříbarvotiskovou reprodukcí Gauguinových akvarelů, reprodukovaných z facsimilu Piperova vydání Noa-Noa - Tisk knihy i barevné reprodukce provedla tiskárna Müller a spol. v Trutnově, Vydal v zimě r. 1939 Rudolf Škeřík a spol., Praha-Na Perštýně č. 2, jako 121. svazek edice SYMPOSION. Kromě vydání na papíře ANTIK vyšlo 20 výtisků na anglickém papíře ALBANS číslovaných I-XX a 200 výtisků na domácím SIMILI JAPANU číslovaných 1-200". Tento výtisk má č. "XIV".
Uvnitř vazby vlepeno Ex-libris "PH.MR.M.Helcelet".