O21/091
Arthur Novák (1876-1957)
KLÍČEK KE GRAFICKÝM UMĚNÍM
1946
Vel. 12°, 18,3x11,8 cm.Obsahuje 96 stran, 36+16 reprodukcí různých grafických technik a 15 původních různých grafických technik (dřevořez, dřevoryt, mědirytina, suchá jehla, ruleta s muletou, mezzotinta, měkký kryt, akvatinta, lept, litografie – různé rozměry) různých autorů (F. Duša, F. Kobliha, K. Vik, P. Šimon, A. Nauman, V. Silovský, V. Polášek, L. Jiřincová, M. Kazdová, J. Stretti-Zamponi, K. Štěch, P. Dillinger, M. Švabinský, V. Stretti, V. Fiala). Vydalo Nakladatelství Josef Engst v Praze. Mimo náklad vyšlo 500 výtisků, k nimž přiloženo 15 původních grafických prací. Volné listy bez vazby v papírové obálce a pevném pouzdře.
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Arthur Novák - literární historik a šiřitel knižní kultury.