Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Notations - Paper - Re - Making Paper

O21/114

Jiří Hynek Kocman (1947)

NOTATIONS - PAPER - RE - MAKING PAPER

1980
Autorský ruční papír, 29x38,5 cm, uložen v originální složce, zn., dat. a sign. tužkou na vnitřní straně složky "Notations - Paper - Re - Making Paper, 1980, JH Kocman".

Jiří Hynek Kocman - veterinární farmakolog, pedagog a konceptuální umělec žijící v Brně. Od roku 1965 se intenzivně věnuje výtvarnému umění. Od lyrické a strukturální abstrakce přešel ke konceptuálnímu umění. Svoji tvorbu prezentoval na desítkách samostatných i kolektivních výstav doma i v zahraničí. Na šestém ročníku trienále umělecké knižní vazby v Kroměříži získal v roce 1989 první cenu. Od roku 1998 do roku 2011 založil a vedl Ateliér papíru a knihy na brněnské FaVU VUT. V roce 2018 obdržel Cenu města Brna v oboru výtvarného umění.