Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Soubor drobných grafik

O21/134

Vladimír Suchánek (1933)

SOUBOR DROBNÝCH GRAFIK

2002/1985/1999/1985/1981
Barevná litografie, 4,4x15,4 cm, v dolní části tužkou sign. "Suchánek". Barevná litografie, 9,5x7,8 cm, v horní části tužkou sign. "Suchánek". Litografie, 8,8x12,5 cm, v dolní části tužkou sign. "Suchánek". Litografie, 8,8x12,5 cm, v dolní části tužkou sign. "Suchánek". Barevná litografie, 6,6x10,7 cm, tužkou sign. a čísl. "Suchánek 25/150". Barevná litografie, 9,9x19,9 cm, tužkou v dolní části značeno "PF 2008". Barevná litografie, 9x14,7 cm, tužkou v dolní části sign. a zn. "Suchánek E.A.". Barevná litografie, 10,6x14,9 cm, tužkou sign. "Suchánek". Barevná litografie, 10x14,5 cm, tužkou sign. a čísl. "Suchánek 75/100". Barevná litografie, 9,6x15 cm, tužkou sign. a zn. "Suchánek E.A." Barevná litografie, 9,9x15,3 cm, tužkou sign. "Suchánek". Litografie, 10,7x15 cm, tužkou sign. a zn. "Suchánek PF 1999". Litografie,10x20,3 cm, tužkou sign. "Suchánek". Reprodukce akvarelu, 10,6x21 cm, tužkou sign. a zn. "Suchánek PF 1998". Litografie, 9,5x15 cm, tužkou sign. "Suchánek". Litografie, 9x14,7 cm, tužkou sign. a zn. "Suchánek P.F. 1981". Litografie, 10,2x14,9 cm, tužkou sign. a čísl. "Suchánek 10/100". Litografie, 11x16,5 cm, tužkou sign. a zn. "Suchánek E.A." Litografie, 10,8x15,6 cm, tužkou zn., sign. a čísl. "PF 82/Suchánek 81/120". Litografie, Ex libris Dr. Pavel Stříbrný, 12,7x16,5 cm, tužkou sign. a zn. "Suchánek E.A." Litografie, 10x14,8 cm, tužkou sign. "Suchánek". Litografie, 10,5x14,8 cm, tužkou sign. a čísl. "Suchánek 76/200". Litografie, 8,8x20 cm, tužkou sign. "Suchánek". Litografie, 10,2x19,5 cm, tužkou sign. a zn. "Suchánek PF 2004". Litografie, 6,9x9,8 cm, tužkou sign. "Suchánek". Litografie, Ex libris Vladimír Bachtík,10x14,8 cm, tužkou sign. a čísl. "Suchánek 28/100". Litografie, 20x21 cm, tužkou sign. "Suchánek" + věnování. Barevná litografie, 14,8x21 cm, fixem zn. a sign. "PF 2001 Suchánek". Litografie, 9,6x15 cm, tužkou sign. a čísl. "Suchánek 94/100". Litografie, 8,8x15,3 cm, tužkou sign. "Suchánek". Litografie na dopisnici, 10,6x14,8 cm, na rubu perem adresa. Litografie na dopisnici, 10,6x14,8 cm, zn. na rubu perem. Litografie, 10,8x14,8 cm, perem sign. "Suchánek". Pozvánka na zahájení výstavy Vladimír Suchánek, Litografie/Výběr z díla, 9. 7. 1994, 10,6x20,8 cm. Litografie na dopisnici, 10,5x14,8 cm, na rubu fixem zn. adresa a perem a tužkou vzkaz, pohlednice. Litografie, 10x20,8 cm, tužkou sign. "Suchánek". Litografie, 10x20,8 cm, tužkou sign. "Suchánek". Poděkování, 20,9x14,8 cm, fixem sign. "Suchánek". Obálka Na rubu razítko Osobní sbírka "Alexandr Skalický st". Provenience: sbírka Alexandra Skalického.

Vladimír Suchánek je současný český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval výtvarnou výchovu na PedF UK v Praze u prof. Boudy, Salcmana a Lidického a grafickou speciálku na AVU u prof. Silovského. Suchánkovy grafické listy, plné bohaté imaginace a osobité poezie, jsou důkazem mistrovského ovládání barevné litografie, která je jeho nejužívanější grafickou technikou. V této oblasti dosáhl mezinárodního uznání – za svou tvorbu získal celkem 29 významných cen. Svými pracemi je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Albertina Wien, Rockford Art Museum a v řadě dalších veřejných a soukromých sbírek u nás i v zahraničí. V roce 2006 mu bylo uděleno státní vyznamenání – medaile Za zásluhy v oblasti umění.